عنوان:ترفندهایی درباره عمل جراحی بینی استخوانی

این مقاله درمورد کاشت مو می باشد.

ایجاد نقش روی بدن با خالکوبی یا تتو امروزه از طرفداران زیادی بخصوص در میان جوانان برخوردار است. در زیر مطالبی را برایتان در مورد خالکوبی و تاریخچه آن آورده ایم. خال کوبی یا تَتو (تاتو) به عمل ایجاد نقوش دائمی یا با ماندگاری طولانی بر روی پوست گفته می‌شود. این عمل پدیده‌ای جهانگیر است. حتی در بین نقوشی که در جایهای گوناگون جهان انجام می‌شود، مانندگی نیز مشاهده شده‌است. زنان معمولاً برای زیباتر شدن اقدام به خالکوبی می‌کرده‌اند. گاه نیز به دلایل خرافی همچون افزون شدن مهر شوهر، سپید بختی و یا دورکردن چشم بد این عمل را انجام می‌داده‌اند. محل خالکوبی بستگی به دلیل خالکوبی داشته‌است. طرح بوته گل یا گنجشک در زیر گردن برای زیبایی به کار می‌رفته‌است. نقش سرو و یا بوته گل بر سینه و خال تکی بر چانه و یا میان دو ابرو، همگی از خالهای زیباکننده بوده‌اند. خال محبت بر زبان نقش می‌شده‌است و خال چشم بد و افزونی مهر شوهر در زیر ناف بکار می‌رفته‌است.

خالکوبی در ایران به ادوار بسیار قدیم تاریخی بازمی‌گردد. تندیسه‌هایی در پازیریک و لرستان از دورهٔ هخامنشیان یافت شده‌است که نشان خالکوبی بر بدنشان بوده‌است. مولوی در مثنوی معنوی، در ضمن داستان پهلوانِ قزوینی (شیر بی یال و دُم) به عمل خالکوبی با عنوان کبودی زدن اشاره می‌کند.
خال‌کوبی در فرهنگ و ملل مختلف خالکوبی در ایران بیشتر نزد زنان، پهلوانان و اوباش جاهل مرسوم بوده‌است.آینوها، مردم بومی ژاپن، بطور سنتی بر روی صورت خود خال‌کوبی می‌کنند. امروزه خالکوبی بر روی صورت در میان آمازیغ‌ها در شمال آفریقا، مائوری‌های نیوزیلند و آتایال‌های تایوان نیز شایع است. خال‌کوبی بویژه در اقوام پولینزی، و برخی گروه‌های قومی در تایوان، فیلیپین، برنئو، جزایر منتاوی، آفریقا، آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، آمریکای مرکزی، اروپا، ژاپن، کامبوج، نیوزیلند و میکرونزی شایع است.خال کوبی در سالیان اخیربه ویژه در بین جوانان شایع تر از قبل شده . انگیزه افراد برای دست زدن به این کار متفاوت است. گاهی انگیزه فرد اینست که به همسالانش که خال کوبی کرده اند بیشتر شباهت پیدا کند یا اینکه می خواهد احساسات درونی خود را بیان کند…. البته بسیاری از متفکران نیز آن را نشانه ضعف شخصیت افراد می دانند. بعضا” خانم ها بعنوان یک آرایش دائمی از این روش (مثلا” در ابرو یا دور لب خود) استفاده می کنند.بهتر است کسانی که می خواهند دست به این کار بزنند از ماهیت آن آگاه باشند.خال کوبی عبارتست از ایجاد یک طرح یا نقش روی پوست از طریق وارد کردن رنگدانه های خاص به لایه های فوقانی آن . این کار امروزه به کمک یک ماشین دستی صورت می گیردکه سوزن یا سوزن های آن مرتب پوست را سوراخ کرده و جوهر یا رنگدانه های مربوطه را وارد پوست می نمایند.

دراین مقاله اشاره ای به عمل دماغ شده است.