عنوان : مثال هایی برای آشنایی با کشورهای مختلف برای مهاجرت به

جهت آشنایی و انجام امور مهاجرت به کانادا میتوانید مقالات این وبلاگ را مطالعه نمایید.

مهاجرت به دانمارک امروزه به یکی از انتخاب ها برای مهاجرت تبدیل شده است.این کشور اسکاندیناوی که در جوار آلمان و سوئد قرار دارد از نظر امید به زندگی در میان مردم و سطح رفاه و شادی در جامعه در بالای جدول قرار داشته است.البته باید به این آمار مبزان بلایای طبیعی را هم اضافه کرد.کشور دانمارک با این که یکی از اعضای اتحادیه اروپا و محدوده شنگن می باشد اما همچنان با واحد پولی خود ( کرون ) اقتصاد خود را می گرداند و به حوزه پولی یورو وارد نشده است.به همه این موارد باید این نکته را نیز اضافه کرد که مردم این کشور برای چند سال پیاپی به عنوان شادترین مردم دنیا معرفی شده اند.

دانمارک قوانینی برای پذیرش متقاضیان مهاجرت از سراسر دنیا وضع کرده است.یکی از راه های مهاجرت به دانمارک روش اخذ گرین کارت می باشد.کشور دانمارک دارای دولت رفاه ‌است و از نظر پایین بودن اختلاف درآمد مردم ، رتبه ی اول جهان است.دانمارک از نظر درآمد سرانه در رتبه هفتم جهان قرار دارد و در بررسی‌های سالانه، مردم آن مکرراً به عنوان ((راضی‌ترین)) مردم جهان اعلام می‌شوند و این کشور به عنوان کشوری با کمترین فساد اداری در جهان به شمار می‌آید.این موارد دلایل خوبی برای متقاضیان اقامت دانمارک می باشد تا دانمارک را به عنوان مقصد انتخاب کنند.پرچم این کشور که شامل یک صلیب سفید در میان آن است قدیمی‌ترین پرچمی در جهان است که از سال ۱۸۲۱ تا به حال برافراشته می شود. صلیب سفید این پرچم را در پرچم کشورهای سوئد ، نروژ، فنلاند و ایسلند هم می‌توان دید.

اقتصاد کشور دانمارک

 اقتصاد دانمارک در سال‌های اخیر به دلیل رشد خصوصی‌ سازی، توسعه زیادی پیدا کرده است.البته افزایش صادرات و سرمایه‌ گذاری نقش مهمی در این توسعه اقتصادی ایفا کرده است. روابط دانمارک با کشورهای اروپایی، از ابتدای عضویت در اتحادیه اروپا در سال 1973 میلادی، روابط محکمی بود که آینده این کشور را رقم زد. این کشور همچنین عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نیز هست. این کشور منابع زیادی ندارد. با این حال روزانه 342 هزار بشکه نفت تولید می‌کند و 320 هزار بشکه آن را صادر می‌کند و برای مصارف داخلی خود 164 هزار بشکه در روز نفت وارد می‌کند. دانمارک از تولیدکنندگان و صادر کنندگان بزرگ گوشت، کره، پنیر و تخم‌ مرغ در جهان است. این کشور محصولات خود را به کشورهای آلمان، سوئد، انگلستان، آمریکا، نروژ، هلند و فرانسه صادر می کند. ماهی، دارو و مبلمان بخش دیگری از صادرات آن را تشکیل می‌دهد. همچنین دانمارک از کشورهای آلمان، سوئد، نروژ، هلند، انگلستان، چین و فرانسه ماشین آلات صنعتی، مواد اولیه کارخانه های صنعتی، مواد شیمیایی، سموم و بذرهای کشاورزی وارد می کند.

کار در دانمارک

دانمارک از اعضای مؤسس سازمان ملل و ناتو است.خوشبختانه اداره مهاجرت دانمارک اقدام به تایید تقاضای مهاجرت به دانمارک افراد از طریق نیروی کار ماهر نموده است.این سیستم از انواع سیستم های امتیازی می باشد در این روش امتیاز های شما در یک سیستم امتیاز بندی که از طرف دولت دانمارک معرفی شده محاسبه می شود و در صورتی که 100 امتیاز کسب نمایید امکان اخذ ویزا برایتان وجود خواهد داشت. فرد دارنده گرین کارت، مجاز به کار کردن در دانمارک می باشد. در این روش به متقاضی و خانواده او تا مدت سه سال اقامت دانمارک اعطا می گردد. پس از انقضای 12 ماه ویزای متقاضی نهایتا تا چهار سال دیگر اقامت دانمارک برای تمدید می گردد.

تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک و سیستم آموزشی این کشور در میان کشور های سرآمد دنیا قرار دارد.براساس گزارش یک شبکه جهانی تحقیقات دانشگاهی دانمارک در رتبه بندی جهانی در مکان پنجم عالی ترین کشور جهان جهت عرضه امکانات آموزش عالی قرار گرفته است. دانمارک نیز در صدر شاخص آموزش سازمان ملل قرار دارد و مدارک دانشگاهی آن در کل دنیا دارای اعتبار است. موسسات عالی تحصیلی دانمارک کلاس های بسیار زیاد آموزشی در سطح عالی ارائه می دهند. بیوتکنولوژی، تجارت، طراحی، مهندسی محیط زیست، فناوری مواد غذایی، فناوری اطلاعات علمی، انرژی های تجدید پذیر، ارتباطات و داروسازی فقط برخی از دوره هایی هستند که برگزار می شوند.تحصیل در دانمارک برای افراد زیر 16 سال اجباری است و در مدارس دولتی یا خصوصی تدریس می گردد. . با این وجود، حدود 82% از جمعیت جوان این کشور نیز به تحصیلات در خود در مقاطع بالاتر ادامه می دهند. آموزش " پایه" پیش دبیرستانی نیز در همان نهادها در طی دوره ای اجباری تدریس می شود و در پایان آن نیز جهت احراز گواهینامه ، امتحانی برگزار می شود. دو گزینه در دوره دبیرستان قابل انتخاب می باشد. یک برنامه سه ساله دبیرستان که جوانان را برای تحصیلات عالیه آماده می کند. در حالیکه آموزش و پرورشِ فنی- حرفه ای، آنان را برای مشاغل خاصی آماده می کند. در مورد دوم، زمان دانش آموزان بین حضور در مدرسه و اشتغال به نسبت تقریبی 30:70 تقسیم شده است.آموزش بزرگسالان برای مشاغل فنی –حرفه ای تحت نظارت دولت با سه هدف دنبال می شود. این آموزش با اهداف به رورآمد کردن تواناییهای فردی، تصحیح کمبودهای ساختاری و امکان رشد اشتغال صورت می گیرد. تقریبا ¾ میلیون بزرگسال دانمارکی خود به شکل سالانه از این سیستم بهره می گیرند.همچنین دانمارک به عنوان یک مقصد خوب برای مهاجرت پزشکان می باشد.

هزینه های زندگی در دانمارک

هزینه های زندگی در دانمارک برای مهاجران، نقش بزرگی را در زندگی اجتماعی و کاری آنها ایفا می کند. همانطور که شما عزیزان هم این موضوع برایتان حائز اهمیت هست میخواهید بدانید که هزینه های زندگی در دانمارک به چه میزانی می باشد و ایا با کار کردن میتوانید این هزینه ها را تامین کنید یا خیر؟در کشور دانمارک موارد مالی زیادی وجود دارد که یک فرد مهاجر باید از آنها آگاه باشد، که از آن جمله می توان به مواردی چون مالیات، مخارج زندگی و حقوق اشاره کرد. اگرچه کشور دانمارک دارای مالیات بالایی نسبت به بعضی از کشورهای اروپا است اما هزینه این مالیات صرف خدمات رفاه اجتماعی، می شود.البته برای مهاجرانی که ازطرف دولت دانمارک برای بازار کار، بسیار مورد نیاز می باشند و جزو مشاغلHigh Demand هستند، برنامه مالیاتی ویژه ای وجود دارد که با داشتن شرایط خاصی در کار، مالیات بر درآمد را تا 25 درصد در طی سال یا 33 درصد در طی 5 سال، کاهش می دهد. اگرچه هزینه های زندگی در دانمارک بالا می باشد اما به همان میزان، دستمزد و حقوق نیز در این کشور بالاست؛ بطوری که درسال 2009 با پایین آمدن هزینه های درمانی و مالیات بر درآمد، سطح حقوق همچنان بالا باقی ماند.شما می توانید مقالات بیشتری در ارتباط با تحصیل در استرالیا در سایت ما مطالعه نمایید.

مهاجرت به نروژ ,  مهاجرت به هلند ,  مهاجرت به ترکیه