استرس تان را اینگونه کنترل کنید

ارائه ۸۰۰ پرونده تخلف مسئولان به مراجع قضائی
رئیس سازمان امور اراضی گفت: تاکنون بیش از ۸۰۰ پرونده تخلفات مسئولان دستگاه‌های اجرایی در زمینه تغییر کاربری‌ها تشکیل و به مراجع قضائی ارائه شد.
به گزارش مهر، قباد افشار با اشاره به اینکه مسئولان متخلف با همکاری و مشارکت سازمان بازرسی کل کشور شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند افزود: در پی این اقدام برخی شهرداران و دهیاران به پرداخت جرایم و انفصال از خدمت محکوم شدند.

رئیس سازمان امور اراضی اظهارداشت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است رسیدگی به تخلفات و تغییر کاربری های غیرمجاز را ابتدا از دستگاه ها و مسئولان اجرایی شروع و پس از آن دیگر متخلفان را شناسایی کنیم.

افشار ادامه داد: در سال ۹۴ نیز بر اساس همین اصل ابتدا با مسئولان متخلف برخورد کردیم. تا زمانی که مسئولان مجوز غیرقانونی صادر نکند هیچ کس نمی تواند کاربری اراضی را تغییر دهد بنابراین اصل طرح پیگیری و شناسایی مسئولان متخلف اجرا شد.

وی افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده هر دستگاهی که در زمینه تغییر کاربری اراضی کشاورزی تخلف کرده باشد علاوه بر مجازات، مسئول موظف به پرداخت خسارت به افرادی است که مجوز تغییر کاربری را برای آنها صادر کرده است.