همه چیز درباره گرفتن مجوز اروپا از طریق ثبت موسسه در اسلواکی

این مقاله  برای کسانی که تمایل مهاجرت به اروپا  را دارند و قصد گرفتن ویزا یا روادیددارند تهیه و تنظیم شده است.


همه ساله افراد زیادی خواستار تحصیل در کشور های توسعه یافته و به ویژه انگلیسی زبان هستند. نیوزیلند یکی از کشورهایی است که به دلیل انگلیسی زبان بودن مقاطع تحصیلی، متقاضیان زیادی خواستار ادامه تحصیل در مدارس و دانشگاه های نیوزیلند هستند. به همین منظور بهتر است شما متقاضیان عزیز برای کسب اطلاعات کامل در مورد تحصیل در مدارس و دانشگاه های نیوزیلند و گرفتن ویزای تحصیلی نیوزیلند به سایت ها و منابع معتبر مراجعه کنید. با توجه به ظهور روزافزون سایت ها و دفاتر غیر قانونی و نامعتبر مهاجرتی به لینک های سایت ایران مهاجرت و سایت سفارت نیوزیلند مراجعه کنید. ما در این مقاله شما را با سیستم آموزشی نیوزیلند و شرایط تحصیل در مدارس ودانشگاه های نیوزیلند آشنا می کنیم.

 

کالج ها و دانشگاه های نیوزیلند از رتبه بالای آموزشی در دنیا برخوردارند.تحصیل در کشور نیوزیلند به مقاطع قبل ازfoundation و بعد از foundation اختصاص می یابد. تحصیل در دوره قبل از foundation شامل ابتدایی و دبیرستان یا همان GCSE میشود. مقطع پیش دانشگاهی در کالج های نیوزیلند به 3نوع تقسیم بندی می شود که دانش آموزان با توجه به هوش و نمره های درسی در یکی از این مقاطع پیش دانشگاهی تحصیل میکنند. نوع اول فشرده است که مدت زمان تحصیل در این مقطع کمتر از یک سال است. نوع دوم استاندارد است که یکسال به طول می انجامد و مدت زمان تحصیل در دوره extended در این مقطع بیشتر از یک سال می باشد.

پذیرش در دانشگاه های نیوزیلند نیازمند مدرک آیلتس با نمره 5/6 می باشد.البته این نکته مهم را باید در نظر داشت که دانش آموزانی که سن آنها کمتر از 6/17 است نیازی به اخذ مدرک IELTS ندارند ومیتوانند در کالج ها و کلاسهای آموزشی در کشور نیوزیلند زبان انگلیسی را آموزش ببینند. شراط خاص و بی نظیر کالج های نیوزیلند باعث شده متقاضیان زیادی رویای تحصیل در نیوزیلند را داشته باشند. از جمله این شرایط خاص می توان این نکته را ذکر کرد که به ازای هر 3 یا 4 دانش آموز یک پروفسور تدریس را به عهده دارد.

تنوع در رشته های دانشگاهی از مزایای دانشگاه های نیوزیلند است.دانشگاه های این کشور در رشته های مختلف مثل معماری ، رشته های فنی و مهندسی ، دندانپزشکی ، داروسازی و … پذیرش انجام می دهند. طول دوره لیسانس در دانشگاه های نیوزلند بسته به نوع رشته تحصیلی متفاوت است. در رشته های علوم پایه و مهندسی دوره لیسانس 3 تا 4 سال می باشد. مقطع لیسانس در رشته های معماری ، دندانپزشکی و دامپزشکی 5 سال رشته پزشکی 6 ساله است. از بهترین دانشگاه های کشور نیوزیلند دانشگاه اوکلند با رتبه 64 در دنیاست. دانشگاه صنعتی اوکلند ، اوتاگو ، کانتربوری و ویکتوریا بهترین دانشگاه های این کشور هستند.دانشگاه اوتاگو رتبه 125 جهانی را دارد و قدیمی ترین دانشگاه کشور نیوزیلند است.

طول دوره master در دانشگاه های نیوزیلند بستگی به رشته تحصیلی در مقطع لیسانس و طول این دوره دارد. مقطع فوق لیسانس بعد از دوره 3 ساله لیسانس 2 سال است و دانشجویانی که دوره 4 ساله لیسانس را گذرانده اند یک سال در مقطع فوق لیسانس تحصیل می کنند. دانشکده های پزشکی اوکلند و اوتاگو بهترین دانشکده ها برای تحصیل در رشته پزشکی هستند. دوره دکترا در نیوزیلند به صورت پژوهشی است و همانند بسیاری از کشورها تحصیل در مقطع دکترا به عنوان شغل محسوب شده و دانشجو امکان دریافت حقوق نیز دارد. دانشجویان برای ورود به دوره پزشکی باید در آزمون ورودی رشته پزشکی که umat نام دارد نمره قابل قبولی کسب کنند.

هزینه تحصیل در مدارس نیوزیلند سالیانه حدود 10 تا 25 هزار دلار میباشد. این هزینه در دوره foundation  کالج حدود 21 هزاردلاردر سال است. هزینه accomodation  نیزحدود 14 هزار دلار در سال است .هزینه تحصیل در رشته های غیر پزشکی دانشگاهی سالیانه حداقل 20 هزار دلار است.این هزینه در رشته پزشکی متفاوت است وسالیانه به 60000دلار هم می رسد.این شهریه ها بسته به نوع و کیفیت دانشگاه متفاوت است. بنابراین هزینه تحصیل در کشور نیوزیلند کمی گران به نظر می رسد به همین دلیل دانشجویان ترجیح میدهند این مقاطع را در کشور های توسعه یافته دیگر که فرصت های شغلی بهتری دارند  و با هزینه کمتر مثل انگلستان پشت سر بگذارند. شرایط اخذ بورسیه تحصیلی شرایط دشواری از جمله کسب نمره های بالا است. امکان اخذ بورسیه تحصیلی در نیوزیلند نیز برای افرادی که معدل بالا و رزومه بسیار ممتازی دارند وجود دارد.

افرادی موفق به اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس ودکترا می شوند حق بردن همراه را نیز دارند که البته لازم به ذکر است همراه به همسر و فرزندان زیر 18سال اطلاق می شود. کالج های زبان در نیوزیلند هم در سطح بالایی فعالیت میکنند . دانشجویانی که از کشور های دیگر وارد نیوزیلند می شوند میتوانند در این کالج ها زبان خود را تقویت کنند و مشغول به تحصیل زبان انگلیسی شوند.

هر فرد دانشجو در حین تحصیل در کشور نیوزیلند 20 ساعت در هفته حق کار دارد و در صورت یافتن شغل مناسب این درآمد تنها میتواند در تأمین بخشی از هزینه های زندگی دانشجو تأثیرگذار باشد و هزینه های تحصیلی را تأمین نمیکند اما به دلیل فرصت های شغلی اندک یافتن شغل دشوار است. بعد از پایان دوره تحصیلی یک سال به فرد اجازه داده میشود در خاک این کشور بماند و شغل مناسبی بیابد. پروسه اقامت در کشور نیوزیلند 5 تا 6 سال به طول می انجامد. بنابراین هر فرد بعد از 5 سال کار و پرداخت مالیات در این کشور موفق به اخذ اقامت دائم می شود.

افرادی که متقاضی تحصیل در مدارس ودانشگاه های نیوزیلند هستند در کنار دشواری های یافتن شغل و هزینه های بالا باید مزیت ها و رنکینگ بالای دانشگاه های نیوزیلند که قابل مقایسه با دانشگاه ها و کالج های کشور هایی همچون انگلستان و امریکا هستند را هم در نظر داشته باشند.

برای تحصیل در اروپا کشورهایی هستند که برای کسانی که متقاضیان تحصیل رایگان در اروپا هستند این امکان را فراهم می کنند.

 گرفتن اقامت استرالیا -مهاجرت به استرالیا - اقامت استرالیا